VST pluginy od iZotope zdarma

Softwarová firma iZotope je svými pluginy dobře známá – producenti, jež nikdy nezaslechli magické sousloví „iZotope Ozone“ by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Kvalitní pluginy většinou nejsou příliš levné, tu a tam se však někdo nad chudými producenty slituje a upustí nějaký ten plugin zdarma – a přesně to udělali teď v iZotope.

Prvním z nich je iZotope DDLY – plugin pro dynamickou ozvěnu, čili delay. Autoři o něm tvrdí, že je navrhnut speciálně tak, že výstupní signál je pokaždé jiný v závislosti na charakteru signálu vstupního, a to aniž by plugin zahltil výsledný zvuk hromadou frekvencí, jež by jej snadno mohly proměnit v něco, co producenti rádi označují jako „mud“ (do češtiny volně přeloženo jako zahuhňaný, „neostrý“ zvuk).

DDLY je možné stáhnout zdarma, ale pozor, má to jeden háček – akce platí jen do 10. března, po tomto datu za něj dáte $49. Pokud se vám zalíbil, neváhejte a stahujte zde.

Druhým pluginem od iZotope, za který nedáte ani korunu, je pak iZotope Vinyl. Ač byl před nějakou dobou jeho vývoj zastaven, k příležitosti patnáctého výročí jeho vzniku ho autoři vytáhli z hrobu, trochu přeleštili a uvolnili ke stažení zdarma. Jak se dá podle názvu odtušit, Vinyl slouží k emulaci autentického zvuku starých gramofonových desek se všemi škrábanci a prachem, jež při svém používání stihly nachytat.

iZotope Vinyl je ke stažení zdarma zde, a to bez jakéhokoliv časového omezení.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.