Czech Drum and Bass Awards 2015 jsou zde!

V české kotlině má Drum and Bass music nezastupitelné místo a proto není překvapením, že se zde už poněkolikáté rozdávají ocenění v široké škále kategorií, které s tímto hudebním žánrem souvisejí.

Kromě kategorií, které by v soutěži tohoto rázu očekával každý (jako příklad uveďme Český producent roku anebo Český DJ roku), zde můžeme najít i kategorie, které na první pohled stojí v ústraní, ale pro komunitu DJs a pořadatelů, kteří jsou na české hudební scéně aktivní, je důležitá. Internetový server DnB Portal.com, který soutěž každoročně pořádá, udělal velmi dobře, když katerogorie jako Česká DnB crew roku anebo Česká klubová noc roku zařadil do hlasování, protože je to dobrý způsob, jak ocenit skupiny lidí a jednotlivce, kteří u nás stojí za množstvím odvedené práce, jejichž výsledkem je pestrá škála parties, ze kterých mohou lidé vybírat.

V minulosti sice byly Czech Drum and Bass Awards spojovány s nedostatečnou objektivitou, protože hlasujících lidí bylo málo a vítězství ani tak nezáleželo na kvalitě odvedené práce daného DJe, producenta či pořadatele, jako spíše na tom, jak byl kdo schopný aktivizovat svou fanouškovskou základnu a přesvědčit ji k tomu, aby volila. S tímto problémem se budou ceny dost pravděpodobně potýkat i do budoucna, ale každý má možnost to změnit! Stačí zajít na oficiální FB událost Czech Drum and Bass Awards a přidat svůj názor na to, kdo by měl být oceněn za aktivitu na české DnB scéně v průběhu roku 2015. Čím více hlasů organizátoři obdrží, tím více objektivity a prestiže Czech Drum and Bass Awards dosáhnou.

Pravidla hlasování a všechny podrobnosti soutěže jsou uvedeny na FB události, která byla zmíněna výše. Hlasování začíná 14.2.2016, tak na co ještě čekáš?

Fish se o DnB začal zajímat v průběhu roku 2009, kdy nelegálně stáhl svůj první program pro DJe nazvaný VirtualDJ a od té chvíle byl jeho osud zpečetěn. Krátce na to si pořídil serióznější techniku a začal vystupovat na prvních parties. V současné době působí v brněnské Liquidators crew, se kterou pořádá pravidelné akce s názvem Broken Orchestra, zaměřené na subžánr DnB nazvaný Liquid Funk. Také se stará o chod sociálních sítí své crew a středečních DnB parties v brněnském klubu Perpetuum.
  • Daniela

    Díky 2Nine za inteligentní a zajímavý blog!