BMG investuje do RAM Records

RAM Records asi není třeba představovat – zná je snad každý a každý si o nich myslí své. Někteří hltají každý jejich release, jiní jim zase nemohou přijít na jméno, jedno se však RAM Records musí nechat – jsou prostě úspěšní. A teď si toho všimli i v BMG.

Výkonný vice-prezident BMG pro UK, Alexi Cory Smith o RAM Records prohlásil, že pokud je nějaký label, který definuje svůj žánr, tak je to právě RAM. A že je moc rád, že může Andymu C a jeho business parťákovi Scottovi pomoct posunout to všechno ještě o úroveň výš. Andy C se Scottem se oproti tomu zase nechali slyšet, že v té spoustě společností, se kterými za všechny ty roky pracovali, jsou BMG ti praví, co ví jak na to.

Ačkoliv přesné detaily této transakce nejsou známé, sféry vlivu v labelu se nyní trochu změní. A nejasné je i to, jaký mít tato investice ze strany BMG dopad na budoucnost drumandbassové scény. Na jednu stranu se svými financemi a know-how otevřou labelu a na něm vydávajícím umělcům daleko více možností (a peněz), na druhé straně visí otázka, zda díky svému vlivu neudělají z RAM Records dojnou krávu na „hity na předpis“, zaplavující kdysi undergroundovou scénu přívalem popových rychlokvašek pro masy. Názor nechť si udělá každý sám 🙂

Zdroje:
http://drumfirednb.com/2016/02/ram-records-acquired-by-sony-bmg
http://www.bmg.com/uk/news/bmg-invests-ram-records.html
http://www.musicweek.com/news/read/bmg-invests-in-drum-bass-label-ram-records/064007

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.