U-he uvolňují experimentální reverb ke stažení zdarma

Když vyjde nějaký nový VST plugin, vývojáři zpravidla v PR zprávách nešetří superlativy ve snaze vychválit své nové dítko až do nebes. To však není případ Protoverbu od u-he, o kterém sami autoři tvrdí, že může znít jak hodně dobře, tak i hodně špatně.

Zvukový model Protoverbu je dle autorů založený na tzv. simulaci místnosti – zatímco „běžné“ reverby se při modelování výsledného zvuku snaží vyhnout odrazům od zdí pomyslné místnosti, Protoverb vytváří naopak co nejvíce prostorových rezonancí, jež se projeví ve velice přirozeném zvuku reverbu.

U-he Protoverb

Při pohledu na obrázek vás pravděpodobně trochu překvapí spodní část pluginu, která z něj dělá v podstatě nástroj na data mining nabádáním producentů k tomu, aby svá nejlepší či nejhorší nastavení pluginu sdíleli se zbytkem komunity. Zároveň také autoři producenty nabádají k pokusům s náhodnými hodnotami, ze kterých tu a tam může vzniknout něco opravdu povedeného.

Máte-li tedy chuť si trochu zaexperimentovat, neváhejte a stahujte Protoverb přímo ze stránek u-he úplně zdarma.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.