Novoroční nálož freeček

Na přelomu roku se na dnb scéně vynořila spousta kvalitních freeček, které by byla škoda minout. Subtle Element, Loadstar, Teddy Killerz, Jaydan, Syncopix či Nu:Tone vám udělají doslova druhé Vánoce.

Prvním pánem na holení je mlaďoch Subtle Element, který neoficiálně zremixoval deepový Cracker – a dost se mu to povedlo.

Loadstar vhazují do hry track Keeping Me High a hned při prvním poslechu je jasné, proč ho dali jako freečko (a jeho teplota to nejspíš není).

Pokud se vám z předchozího tracku udělalo lehce nevolno, honem pouštějte Bring Me To Life od Teddy Killerz, jenž vám chuť snad spraví. Ty, jenž krom dnb holdují i elektrickým kytarám, nejspíše potěší dvojnásob – jak napovídá název, jedná se o neurofunkový remix známého hitu od Evanescence.

Další na řadě je Jaydan, který svým fanouškům nadělil rovnou celé EP s názvem The Blessings. Čítá čtyři tracky a zvukově je poměrně hodně pestré – nejlépe by se dalo popsat asi jako mix deepu a neura s kapkou jumpupu.

Poslední dva tracky pochází už z podstatně měkčího soudku. Moudří už podle obrázků tuší, že v tom má prsty youtube kanál Ledge Sounds, a samozřejmě se nemýlí. Ač trochu s křížkem po funuse, vzhledem k tomu že touto dobou všem už asi dovolená skončila, zadovážel Syncopix svůj track Holiday.

Úplně poslední freečko z tohoto postu zahřeje srdíčko všech pamětníků. Ačkoliv těch remixů bylo podstatně více, některým jistě připomene rok 2003, kdy tuhle pecku zremixoval kdo jiný než High Contrast. A teď, o 13 let později, to zkusil i Nu:Tone. Tak schválně, která verze je lepší.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.