Dawn Wall – Longshanks EP

Málo co budí momentálně na dnb scéně takový rozruch jako tajemný projekt Dawn Wall vydávající svou hudbu pod křídly Integral Records. Po dvou výborných EPčkách You Remember a Kythera přichází teď těsně před koncem roku ještě s třetím, Longshanks EP.

A opět se naplno projevila genialita člověka (či lidí), kteří za jménem Dawn Wall stojí. Čtyři tracky, které se na Longshanks EP vešly, jsou vše, jen ne jednotvárné. Zatímco úvodní Spears působí úplně jako soundtrack k filmovému happyendu, hned další skladba, Round Table, překvapí posluchače svou neskrývanou tvrdostí.

Longshanks a Lose Face se pak vrací opět do měkčí roviny a vábí posluchače na perfektní zvukový koktejl nejrůznějších samplů občas vyvolávající až husí kůži. Longshanks EP je bez diskuze jednou z nejoriginálnějších věcí, které letos vyšly, a skvěle demonstruje, že i po tolika letech má drum and bass stále čím překvapit a co nabídnout.

Pokud vás Longshanks EP zaujalo, najdete ho např. na Beatportu, Junodownloadu, Digital-Tunes i Google Music.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.