Exkluzivní rozhovor s Paulem SG a videopozvánka na jubilejní desátou Broken Orchestru

Jen pár dní zbývá do startu jubilejní 10. Broken Orchestry, na kterou zavítá výborný rakouský DJ, producent a majitel labelu Jazzsticks Recordings, Paul SG. Díky této události měla Liquidators Crew jedinečnou příležitost Paula vyzpovídat a nyní vám přináší exkluzivní rozhovor.

Již 7 let se na Drum and Bassové scéně můžeme setkávat s releasy vídeňského vydavatelství Jazzsticks Recordings, které je proslulé hudbou kombinující zlomené beaty s jazzovými a soulovými prvky. Majitel a zakladatel tohoto labelu Paul SG už za pár dní poprvé zavítá do Brna a že to bude nezapomenutelná show se můžete přesvědčit přehráním následujícího videozáznamu z pražského Crossu.

Abychom vás však dále nezdržovali od samotného rozhovoru, řekněme pouze, že všechny důležité informace ohledně následující Broken Orchestry najdete na oficiální FB události a nyní se již můžete směle pustit do čtení!

Pro anglicky zdatné čtenáře pouze dodejme, že za českou verzí mohou nalézt i anglický originál.

1. Ahoj, Paule. Jak se dnes máš?

Právě pracuji na nové hudbě a také řeším nějaké záležitosti spojené s organizací labelu, takže se mám velmi dobře, díky.

2. Těšíš se na hraní v České republice? Je český crowd nějakým způsobem odlišný od toho rakouského?

Do Brna se moc těším. Hraní v Česku si vždy maximálně užiju, protože jsou zde super lidi, kteří ví, jak pořádně zapařit a také se zde díky nim cítím vítán. V jednotlivých crowdech moc rozdílů nevidím, protože je to obvykle podobná kombinace lidí. Důležité je, že si to všichni maximálně užívají!

3. Která párty byla v tvé DJ kariéře zatím nejlepší?

Těžká otázka. Hrál jsem na nespočtu parties, ale jedna z nejzajímavějších akcí se konala v opuštěném bunkru z dob studené války v jihozápadním Německu. Parket se nacházel 5 pater pod zemí, což občas působilo dost klaustrofobicky.

Další skvělá noc se odehrála v Paříži. Hrál jsem v klubu patřícímu pod světoznámý kabaret Moulin Rouge a sdílel jsem backstage s tak krásnými slečnami, že si to ani nedokážeš představit. Každopádně si myslím, že nejlepší párty teprve přijde.

4. Tvá produkce je silně ovlivněna jazzem a soulem. Jak jsi se k této hudbě dostal?

Jazz je podle mě nejlepší hudba na světě a pro mě osobně je něco jako dobrý kamarád, který mi dává přesně to, co od hudby očekávám. Spousta skvělých muzikantů hraje právě jazz, protože je ta hudba hrozně emocionální a dokáže vyjádřit celou škálu pocitů, které každodenně zažíváme.

Do své produkce se snažím přenést alespoň část těchto pocitů a tím je zpřístupnit svým posluchačům. Při tvorbě svých tracků se pokouším o kombinaci soulful jazzu s tvrdšími bicími, které jsou propojené s pořádným basovým podkladem. Odměnou pro mě je, když na party lidé, kteří mají jinak k jazzu poměrně daleko, pomalu ale jistě zjišťují, že je ta hudba daleko lepší než běžný generický drumandbass, který je aktuálně slyšet na každém rohu.

5. Kde hledáš inspiraci pro svou tvorbu?

Všude!

6. Jsi zakladatelem labelu Jazzsticks recordings. Kde se vzala myšlenka založit vlastní label? Bylo to těžké?

To je dlouhý příběh, který už jsem vyprávěl tolikrát, že to snad ani nestojí za zmínku 😀 Řídit v dnešní době label není ale vůbec jednoduché a pokud chceš být úspěšný bez toho, že bys následoval aktuální hudební trendy, tak je to skoro nemožné. I tak jsem ale hrdý na to, že se labelu daří dobře a naše fanouškovská základna neustále roste.

7. Jak se tvému labelu aktuálně daří? Můžeme očekávat nějaké nové releasy anebo představení nových producentů?

Nedávno jsem vydal Flowrianovo Maximus EP, kterému se díky podpoře několika výborných DJs z Anglie velmi dobře daří. Nejnovějším přírůstkem do Jazzsticks rodiny jsou SoulStructure a SinBin, oba z Anglie. Už se nemůžu dočkat, až začnu vydávat jejich hudbu.

8. Vím, že Jazzsticks stále produkuje hudbu na vinylech. Jak ty osobně vnímáš budoucnost LPček?

Vinyly jsou pro srdcaře a proto jsme je tento rok začali lisovat. Z čistě ekonomických důvodů to valný smysl nemá, protože nás to stojí hodně peněz, které už nikdy neuvidíme, ale my to děláme z lásky k hudbě!

9. Jaký máš názor na hraní z gramofonů?

Umím z nich hrát a kdysi jsem v tom byl i docela dobrý, ale když jsem začal hrát své vlastní tracky, přešel jsem na playery, se kterými jsem dodnes spokojen.

10. Jaké jsou tvé aktuální TOP 3 DnB tracky? Jaké producenty máš v současnosti v oblibě a koho by jsi doporučil pro naše fanoušky?

Flowrian – Common Scrambling Algorythm
Decon – Grey Cat
Paul SG – Oh Brother

Nově bych fanouškům doporučil producenty jako jsou Sinbin, SoulStructure, Satl nebo Underdog. Dále pak Flowriana, Decona, Pulsaara, Madcapa, Furneye, i když ti už na scéně nějaký ten pátek působí a jsou známí.

11. Čím se živíš? Máš kromě povinností okolo labelu také normální zaměstnání?

Jsem zaměstnán na poloviční úvazek. Tři dny v týdnu pracuji pro jednu americkou módní značku.

12. Co děláš, když nejsi ve studiu anebo v práci? Jak trávíš svůj volný čas?

Rád poslouchám starou hudbu, speciálně u vaření. Volný čas nejčastěji trávím venku s přáteli a v poslední době také sleduji spoustu seriálů. Prostě úplně normální činnosti.

13. Poslední otázka. Těšíš se víc na české holky nebo české pivo?

Těžká volba 😀  Ne, teď vážně. Vzhledem k tomu, že mám přítelkyni, bych dal přednost českému pivu, protože Češi ví, jak uvařit dobrou Plzeň!

Díky za tvůj čas a uvidíme se v pátek v Brně.

 

Jubilejní desátá Broken Orchestra s Paulem SG

 

1. Hi, Paul. How are you today? 

I’m very good thanks, been working on some mixdowns and new tracks as well as doing some admin stuff for my label.

2. Are you looking forward to play in Czech Republic? Is the Czech crowd different from the Austrian one?

I’m very much looking forward to come to Brno. I always enjoy playing in the Czech Republic because of the nice people that know how to party. You guys know how to feel make a guest feel welcome.

I don’t make differences between crowds in different countries. It’s usually a similar mix of people and most importantly everyone enjoys good vibes!

3. What was the most exciting party you have ever been to?

Difficult one! I have played hundreds of gigs but most notable has to be a show many years ago in an abandoned bunker from the Cold War, in the southwest of Germany.

The DnB floor was 5 levels deep in the ground and it really caused a bit of an claustrophobic feel being down there!

Another great night was playing in Paris at the club that belongs to the famous Moulin Rouge Cabaret as we shared the backstage with the most beautiful girls you can imagine! Anyway, the best gig is always still to come I think.

4. Your production is heavily based on the influence of jazz and soul music. How did you get into it?

Jazz is basically the finest music on this planet. The best musicians you can find are playing Jazz and it’s the most emotional music that expresses the whole range of feelings we humans deal with every day.

I discovered that for myself and Jazz just became something like a good friend that has excactly what I look for in music.

Translating some of this into my music and making it accessible to the crowd, to get people to appreciate good music and clever rhythms is my mission ever since.

I usually write tracks that combine both, a great deal of soulful jazz but also a heavy drum arrangement paired with a big warm bass. Ideally people who are far away from Jazz end up dancing for 2 hours slowly realising that they had the best time with some real music opposed to listening to the usual generic noise that is popular nowadays.

5. Where do you find inspiration for your music?

Everywhere!

6. You are the founder of Jazzsticks recordings. Where did the idea of founding it come from? Was it hard to start your own label?

Oh that’s a long story that I told too many times haha. It’s not easy to run a label nowadays and if you want to be successful without following current musical trends it’s nearly impossible but I’m proud to say that we are doing well and our fan base is constantly growing.

7. How are things going with your label now? Any new releases or maybe new artist sign ups?

I just released Flowrian’s MAXIMUS EP a few days ago which is doing great with good support from some good DJs. The latest additions to the label are SoulStructure and Sinbin, all from the UK and I’m looking forward to start releasing their music.

We keep the inner circle relatively small as we are all productive and the idea of having a small but strong collective is just what I have in mind.

8. We know that your label still presses music on vinyl. How do you see the future of LPs? 

It’s for the lovers and that’s why we did the vinyl this year. It doesn’t make sense to do it for economic reasons because it costs us a lot of money that we’ll never see again.

We are doing it for the love!

9. Do you personally like to play using turntables?

I am able to play with 1210s and was even quite good back in the days but when I started to play my own music I switched to CDJs and I never looked back.

10. What are your current TOP 3 DnB tracks? And what producers do you dig at the moment and who would you recommend to our fans?

Flowrian – Common Scrambling Algorythm
Decon – Grey Cat
Paul SG – Oh Brother

Hot artists are Sinbin, SoulStructure, Satl, Underdog and my boys Flowrian, Decon, Pulsaar, Madcap, Furney – well, these guys doing it for quite a while!

11. What do you do for a living? Do you have also a regular job?

I’m working part time 3 days per week for a fashion brand, an american clothing company.

12. And what do you do when you don’t produce, DJ or work? How do you like to spend your free time? 

I like to listen to old music while chopping vegetables for cooking, I like to watch a lot of series lately, go out with friends.

Really normal things!

13. And the last question: Are you more excited about czech girls or czech beer? 

Tough choice haha! No seriously, since there is someone in my life I will choose the Czech beer. The Czech know how to brew a good pilsner!

Thank you very much for your time and see you in Brno 

Fish se o DnB začal zajímat v průběhu roku 2009, kdy nelegálně stáhl svůj první program pro DJe nazvaný VirtualDJ a od té chvíle byl jeho osud zpečetěn. Krátce na to si pořídil serióznější techniku a začal vystupovat na prvních parties. V současné době působí v brněnské Liquidators crew, se kterou pořádá pravidelné akce s názvem Broken Orchestra, zaměřené na subžánr DnB nazvaný Liquid Funk. Také se stará o chod sociálních sítí své crew a středečních DnB parties v brněnském klubu Perpetuum.