Diane Charlemagne, zpěvačka, která dala hlas Inner City Life, zemřela

Dvacátý osmý říjen je smutným dnem pro celou DNB scénu. Diane Chalemagne, zpěvačka, která propůjčila svůj hlas spoustě legendárních songů, se po dlouhém a tvrdém boji s rakovinou ve věku 51 let odebrala do hudebního nebe.

Zprávu v odpoledních hodinách prostřednictvím Twitteru potvrdil její blízký přítel a ikona DNB scény, Goldie. Právě pro něj nazpívala Diane vokály do Inner City Life, jenž vyšel v rámci jeho průkopnického debutu Timeless.

Goldie ale zdaleka nebyl jediným, komu propůjčila svůj hlas. Další na seznamu je například legendární If We Ever od High Contrasta, Bullets od Calibreho, Wanna Die For You od Netskyho, I Am Somebody od London Elektricity, Don’t Follow od Cyantific, Rolling With The Punches od B-Complexe či hned několik tracků od S.P.Y. (Hammer In My Heart, Dusty Fingers, Lost Orbit a Back To Basics).

Její hlas je však možné zaslechnout i ve spoustě dalších hudebních děl – Diane spolupracovala například se jmény jako Aquasky, Moby, Caspa, Satoshi Tomiie, 4Hero, Urban Cookie Collective a další. Nyní se po celém internetu objevují statusy a tweety uctívající její památku.

Jedním ze truchlících je i Tony Colman a.k.a. London Elektricity, který se rozhodl uctít památku Diane speciálním DJ mixem, který vám její hlas připomene při každém přehrátí.

Today we lost our sister and long time vocalist Diane Charlemagne. This is my humble mix tribute. by London Elektricity on Mixcloud

 

Odpočívej v pokoji Diane. V našich srdcích zůstaneš navždy.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.