Serato integruje Pulselocker a přidává tak možnost hraní z cloudu

Cloudové technologie do DJingu už nějaký ten čas pronikají, což neuniklo ani zaměstnancům Serata, a tak to v zájmu inovací dali dohromady se službou Pulselocker, jejíž integrace přináší Serato DJs možnost hrát kterýkoliv z více než 44 milionů tracků z databáze Pulselockeru.

Celý koncept je jednoduchý – jakýkoliv DJ s aktivním účtem na Pulselockeru si bude moci přímo skrze knihovnu Serata zahrát jakýkoliv track z jejich online databáze, která čítá přes výše zmíněných 44 milionů tracků a více než půl milionu nejrůznějších velkých i nezávislých labelů. Stěžejní výhodou je však poskytování tracků pod licencí umožňující veřejnou produkci.

Formát streamovaných / stahovaných tracků je standardně 320kbps MP3, pokud jej label na službu nenahrál v nižší bitrate (256kbps). Samotné lokální kopie tracků jsou pak na počítači DJe přístupné jen přes Serato či software Pulselockeru. Metadata se ukládají také lokálně a prvních 30s vybraného tracku se vždy z cloudu načte co nejrychleji do cache, aby bylo možné si jej poslechnout. Fajn fičurou je také „master search“, tedy prohledávání lokálních složek i cloudu zároveň.

Ač to vypadá na první pohled skvěle, projekt má však i své stinné stránky. Na méně výkonných strojích může způsobovat DJing se streamovanou hudbou přes WiFi poměrně dost vysokou zátěž procesoru, nemluvě o tom, že používat WiFi pro DJing v klubu je jistá cesta do nejhlubších pekel (katastrofické scénáře si domyslete sami). Proti tomu lze naštěstí bojovat včasným stažením tracků, ale pak je tu ještě druhý problém, který DJs také příliš nepotěší – sety s hudbou z Pulselockeru totiž nelze nahrávat.

Serato X Pulselocker

Integrace s Pulselockerem se v Seratu objeví od verze 1.9, fanoušci si tedy budou muset ještě nějakou tu chvíli počkat – na webu Serata s oficiálním oznámením téhle radostné noviny zatím totiž visí stále „coming soon“.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.