Pioneer představuje svou novinku na poli přehrávačů, XDJ-700

A zdá se, že u Pioneeru CDčkům už absolutně odzvonilo. Dnes totiž představili další novinku na poli mašinek, kterým už CD přehrávač prostě říkat nelze. Jmenuje se XDJ-700 a vypadá trochu jako prvorozené dítě XDJ-1000 a CDJ-350. A co že tenhle (doslova) prcek vlastně umí?

 

Pioneer XDJ-700

 

Po XDJ-1000 zdědil v první řadě již zmíněnou absenci CD mechaniky, ale také velký dotykový display a software, který funkcionalitou zřejmě plně odpovídá svému předchůdci. Po „třistapadesátce“ pak malý jog bez displaye a poněkud ořezanější funkce – na „sedmikilu“ nenajdete Reverse ani Vinyl Speed Adjust. Samotný player je svými rozměry celkem o dost menší než XDJ-1000, v podstatě je to taková malá roztomilá placička, takže k němu Pioneer dodává ještě i podložku, aby byl výškově na rovno s mixem a nevypadal jako hračka pro děti.

 

Pioneer XDJ-700

 

Jinak to umí vše, co XDJ-1000, včetně Pro Linku pro sdílení hudby z jedné flashky mezi oběma playery či možnosti využít playery jako controller pro RekordboxDJ, ale také člověku zvládnout i vytřít zadek v případě, že totálně posere mix. Kdo by ale čekal nějaký výraznější cenový rozdíl oproti tisícovkám, nejspíš nezná Pioneer a spláče nad výdělkem – ohlášená cenovka se pohybuje jen o nějakých 6-7 000 korun níže (tzn. 19-20 000,- Kč), takže na to, jak je to malé, je to pořád pekelně drahé.

Na druhou stranu, je třeba uznat, že u Pioneeru umí točit fakt parádní „SHUT UP AND TAKE MY MONEY“ promo videa!

Pro více informací je vysoce doporučeno zkouknout oficiální stránku XDJ-700.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.