Liquicity vydává alchymistickou příručku

Holandský label Liquicity vydává nové CD s názvem Alchemy, na kterém můžete najít 12 tracků lahodících uchu všech skalních fanoušků Liquid Drum & Bass music.

V tomto svém zatím posledním počinu dalo Liquicity přednost ne příliš známým producentům, takže má posluchač možnost seznámit se s novými tvářemi liquid funkové scény. Přesto se v seznamu přispěvatelů objevilo několik jmen, které už měly příležitost před D&B komunitou prokázat svůj talent.

Jako první příklad uveďme Rameses B, rezidenta Liquicity, který do kompilace přispěl svým energickým trackem Sweet Surrender, ke kterému efekty upravený vokál nazpívala Charlotte Haining.

Dalším prověřeným interpretem je britský producent Feint, který spolu se zpěvačkou Veelou ukuchtil energický track Vagrant, jehož sound velmi připomíná staré záležitosti od Pendulum, které pouze dostaly producentský nádech moderní doby.

Prvním ze zajímavých nováčků je londýnský Fliwo, jehož track Regrets spojuje oldchoolový sound s moderními producentskými postupy. Amen break beat obsažený v tomto tracku posluchače navrátí do počátků bass music v 80. letech a ve spojení s klavírovým leadem a melodickým vokálem vyvolá harmonický pocit propojení dob minulých a současných.

Dle autora však cenu za nejlepší track vyhrává producent Monrroe. spolu se zpěvačkou Emily Jones. Ti do kompilace přispěli svou věcí nazvanou Dawning, která v sobě spojuje hramonické klavírové melodie a minimalistický sound dodávající úžasným vokálovým partům patřičnou hloubku.

Jako poslední stojí za zmínku maďarský producent Raise Spirit, který nám představuje svůj track s názvem Don´t let go. Ten je zajímavý především výraznou kytarovou linkou, která v této podobě u liquid D&B není příliš častým jevem. Případní posluchači si ukázku tracku mohou poslechnout zde.

Celou kompilaci nebo její jednotlivé tracky si zájemci mohou zakoupit na Beatportu, Google Play či iTunes anebo si ji poslehnout na Spotify. Skalní fanoušci si mohou pořídít CDčko, ke kterému lze přiobjednat i luxusní čepici Liquicity a to všechno přes následující odkaz.

Fish se o DnB začal zajímat v průběhu roku 2009, kdy nelegálně stáhl svůj první program pro DJe nazvaný VirtualDJ a od té chvíle byl jeho osud zpečetěn. Krátce na to si pořídil serióznější techniku a začal vystupovat na prvních parties. V současné době působí v brněnské Liquidators crew, se kterou pořádá pravidelné akce s názvem Broken Orchestra, zaměřené na subžánr DnB nazvaný Liquid Funk. Také se stará o chod sociálních sítí své crew a středečních DnB parties v brněnském klubu Perpetuum.