Plug.dj po třech letech své existence končí

Populární hudební server plug.dj fungující na principu „komunitního DJingu“, kdy se do tvorby playlistu mohl zapojit jakýkoliv návštěvník stránky a společně s ostatními si tak stoupnout za virtuální DJ pult, se ocitl ve vážných problémech.

Služba se totiž dostala do bodu, kdy generované příjmy nestíhaly pokrýt náklady na provoz a ani po osekání provozních nákladů na úplné minimum se autorům nepodařilo dostat se z červených čísel. Nakonec jim nezbylo nic jiného, než se obrátit s prosbou o pomoc na samotné fanoušky.

Krom konceptu byl plug.dj velice originální i svým grafickým zpracováním

Pokud by pouhých 6 procent lidí používajících plug.dj darovalo na záchranu 6 dolarů (cca 150,- Kč), případně pokud by 10 procent uživatelů darovalo byť jen jeden jediný dolar, server by byl zachráněn na více než půl roku, což by teoreticky mělo stačit k vývoji spřažené Android aplikace a zároveň by to autorům poskytlo čas na získání nových investic a také na průzkum dalších způsobů monetizace.

Jenže to se bohužel nestalo – nakonec se podařilo vybrat jen něco přes 60% potřebné částky, což k záchraně nestačilo. Od prvního října 2015 tak návštěvníky po zadání plug.dj do adresového řádku prohlížeče přivítá už jen zpráva na rozloučenou se stručným shrnutím událostí a poděkováním všem fanouškům a přispívajícím.

R.I.P. plug.dj

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.