LPčka se vrací do módy

Martin Veselovský z internetového videokanálu DVTV vyzpovídal dva zaměstnance firmy GZ Media, která se řadí mezi světové lídry ve výrobě vinylových desek.

Prvním z dotazovaných je Jiří Zita, který ve firmě pracuje jako specialista premasteringu. V rozhovoru s ním se dozvíte, co to je tzv. DMM řezačka a jak se pomoci ní přenáší zvuk z digitálního formátu na vinylovou desku. Pan Zita vám dále objasní, z jakého důvodu LPčka přežily digitální revoluci a proč je pro zápis na vinylové médium klasická hudba vhodnější, než ta elektronická.

Ve druhé části videa si Martin Veselovský povídá s obchodním ředitelem firmy, kterým je Michal Němec. Ten mu prozradí, proč se vinyly vrací do módy a jaké je jejich postavení na globálním trhu s hudbou, který je ovládán digitalizací.

Oba rozhovory jsou prokládány záběry z výroby, takže má divák možnost zažít nevšední pohled na vznik hudebního média, které stálo u zrodu DJingu.

Celý rozhovor na DVTV můžete shlédnout po kliknutí na přiložený obrázek.

Untitled

Fish se o DnB začal zajímat v průběhu roku 2009, kdy nelegálně stáhl svůj první program pro DJe nazvaný VirtualDJ a od té chvíle byl jeho osud zpečetěn. Krátce na to si pořídil serióznější techniku a začal vystupovat na prvních parties. V současné době působí v brněnské Liquidators crew, se kterou pořádá pravidelné akce s názvem Broken Orchestra, zaměřené na subžánr DnB nazvaný Liquid Funk. Také se stará o chod sociálních sítí své crew a středečních DnB parties v brněnském klubu Perpetuum.