Ronda Rousey se snaží ukrást DNB

Ronda Rousey, profesionální americká MMA zápasnice, se nyní snaží udělat ochrannou známku na svou frázi „Do Nothing Bitch“. To by samo o sobě ničemu nevadilo, průšvih je v tom, že se to snaží udělat i se zkratkou DNB, přičemž tak nějak úplně ignoruje fakt, že DNB tu už bylo spousty let před tím, než si jej pokusila přivlastnit.

Don't Be a DNB

S hláškou „Don’t be a #DNB“ se snaží motivovat ženy po celém světě k tomu, aby se místo válení v gauči potily v posilovně, což je sice chvályhodné, ale fanoušci drumandbassu z ní příliš nadšení nejsou. A nejen fanoušci.

Těžko říct, jak její pokus dopadne – rozhodnutí nyní leží v rukou amerického patentového úřadu. Je zde však jistá šance, že by to nemuselo klapnout právě díky poměrně rozšířenému použití zkratky DNB např. u merchandisingu a vůbec celkově, navíc je nejspíše jen otázkou času, kdy se objeví petice vyzývající k ponechání DNB „ve veřejném vlastnictví“. Nezbývá než doufat, že dobro zvítězí a DNB zůstane těm, kterým právoplatně náleží.

Doplnění: Petice je již na světě, takže všichni, kterým není osud DNB lhostejný a nechcou zůstat u jen u toho doufání, můžou nechat svůj podpis zde.

Zdroje: youredm.com / foxsports.com

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.