Pioneer představuje nový mix s označením DJM-S9

Od vydání DJM-2000 už uplynulo opravdu hodně vody a dalo by se i říct, že Pioneer pak v tvrdé konkurenci inovací od Native Instruments trochu zaspal. Nyní se ale vrací zpátky do boje s novým kouskem techniky, jímž je DJ mix DJM-S9, a bojové kombo doplňuje ještě novými cartridgemi PC-X10.

Pojďme se tedy podívat zlehka na zoubek tomuhle dvoukanálovému mixážnímu pultu hrajícímu všemi barvami duhy. Už od pohledu je jasné, že není určený pro každého – tentokrát budou mít radost milovníci vinylů, scratchování, beat jugglingu a jiných frajeřin, jimž je šitý přímo na míru.

 

Pioneer DJM-S9

 

DJe zajisté potěší ultra přesné fadery Magvel Fader Pro s velmi nízkou latencí. Pioneer však s fadery zachází ještě o kousek dále a na přední straně pultu tak můžete najít poměrně rozsáhlý panel s nejrůznějšími nastaveními křivky faderu. K tomu ještě u mixu najdete tři druhy gumových „nárazníčků“ o různé tvrdosti, díky kterým si nebudete omlacovat fader na koncích dráhy. Ony barvičky duhy jsou pak dílem šestnácti padů, kterým v Seratu můžete přiřadit nejrůznější funkce dle libosti.

 

Přední panel DJM-S9

 

Zajímavá je právě těsná integrace se Seratem (jehož logo najdete i na samotném pultu), mixák kromě klasické funkcionality umí samozřejmě i MIDI – stačí zapojit mix přes USB do počítače a můžete hrát. Je ale s podivem, že se v tomto případě Pioneer rozhodl nijak neprotlačovat svůj Rekordbox a dal prostor Seratu a zároveň se nabízí i otázka, zda v budoucnu nepřibude i verze pro Traktor.

 

 

Vychytávkou je pak přítomnost dvou zvukových karet či nastavitelných filtrů a pro milovníky swagu má Pioneer v rukávu jedno překvápko v podobě zlaté verze mixu.

 

Zadní panel DJM-S9

 

Mix by se měl objevit na trhu na podzim s cenovkou $1699.00 (cca 43 000,- Kč), za zlatou verzi si pak připlatíte o nějakou tu tisícovku navíc – $1799.00 (cca 45000,-Kč).

A byla by škoda nezmínit i na nové cartridge PC-X10 o kterých se toho ale vlastně zas tolik napsat nedá. Chlubí se především silným výstupem, „vyladěností“ proti přeskakování při odvážnějších vystoupeních a vyměnitelnou jehlou s označením PN-X10. Budete-li ji chtít, budete muset vytáhnout z kapsy $149.00 (cca 3800,- Kč, fuj) a za samotnou jehlu dáte $55.00 (okolo 1400,-Kč).

 

PC-X10

 

Klubovým standardem se DJM-S9 díky svému zaměření tedy asi nestane, ale dalo by se očekávat, že mezi profíky, kteří digitálem nepohrdnou, dost možná půjde na dračku.

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.