Beatport zmrazil platby, labely musí čekat na peníze

Nejznámější obchod s elektronickou hudbou oznámil před pár dny neveselou zprávu – jeho mateřská společnost SFX právě prochází procesem přechodu do soukromého vlastnictví a tak byla spousta plateb zmražena na dobu nepříliš určitou.

Níže následuje oficiální znění emailu zaslaného vlastníkům postižených labelů:

Since inception over 10 years ago Beatport has paid almost $200,000,000 to its label partners. Beatport’s parent company, SFX, is currently involved in a ‚going private‘ process that has trapped certain earned label payments. This process will be coming to an end in the next few weeks, at which time all payments will be able to be made. Beatport prides itself on being the broadest and original friend of the makers of electronic music and will clear this one time obstacle very shortly. In the meantime, feel free to contact your label manager with any questions. Thank you for your patience and continued support.

Přečtete-li si jej, musíte seznat, že je to pěkná snůška keců s jedinou užitečnou skoroinformací zužující dobu zmrazení plateb na „příštích pár týdnů“. Což pochopitelně spoustu lidí dost rozladilo, viz například Kasrův nasraný tweet:

 

 

A není se ani čemu divit. V celém výše uvedeném textu není totiž ani zmínka po nějakém „sorry“. Hezky to o Beatportu vypovídá, jak nahlíží na své ovečky.

 

Zdroj: http://www.residentadvisor.net/

2Nine působí na drumandbassové scéně aktivně od roku 2008. Krom DJingu se v rámci scény věnuje také grafice, psaní a experimentům s produkcí. Po smrti serveru drumandbass.cz, pro který dříve psal, založil one man show DNBlog.cz.